Najczęściej zadawane pytania FAQ

Jak stać się klientem kablówki JAMBOX?

Po sprawdzeniu możliwości technicznych dla Państwa miejsca zamieszkania, zamówienie na przygotowanie umowy można złożyć u lokalnego operatora kablówki JAMBOX. Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www albo dzwoniąc do lokalnego operatora lub do biura obsługi klienta JAMBOX.

Jak sprawdzić dostępność kablówki JAMBOX w moim miejscu zamieszkania?

Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www albo dzwoniąc do swojego lokalnego operatora Internetu lub w biurze obsługi klienta JAMBOX. Zasięg dostępności usług stale się powiększa, w przypadku gdy kablówka JAMBOX nie jest obecnie dostępna w Państwa lokalizacji, zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony www.

Czym Kablówka 3 Generacji JAMBOX różni się innych kablówek?

Różnicą pomiędzy tradycyjną a naszą innowacyjną telewizją jest szereg usług dodatkowych zwiększających komfort oglądania telewizji oraz nowe możliwości dostępu do materiałów filmowych i programów telewizyjnych czy innych ciekawych treści.

Czy programy są nadawane cyfrowo?

Tak. Telewizja JAMBOX jest w pełni cyfrowa co oznacza, że dostarczamy ją do Twojego telewizora w takiej jakości w jakiej nadaje ją nadawca. W żadnym miejscu naszej sieci nie idziemy na kompromisy, nie reenkodujemy, nie upscalujemy, nie zmniejszamy przepływności strumienia bitowego.

Już dziś jesteś przygotowany na cyfryzację telewizji naziemnej i planowane wyłączenie nadajników naziemnych będzie dla Ciebie niezauważalne.

Czy do odbioru cyfrowej kablówki JAMBOX potrzebne są specjalne urządzenia?

Dostęp do multimedialnej platformy JAMBOX realizowany jest z wykorzystaniem cyfrowego dekodera. Urządzenie jest udostępniane abonentom wg aktualnego cennika i warunków. Abonent może wybrać typ dekodera.

Czy do cyfrowego dekodera JAMBOX mogę podłączyć każdy telewizor?

Tak, do dekodera można podłączyć każdy odbiornik telewizyjny wyposażony w wejście SCART (Eurozłącze) lub wejście analogowe (composite video-in). Natomiast jeżeli jesteście Państwo posiadaczami nowoczesnego odbiornika z matrycą LCD lub plazmową, wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI, zalecamy skorzystanie z takiego podłączenia - umożliwia ono wykorzystanie w pełni możliwości sprzętu i pozwala cieszyć się wysoką, cyfrową jakością obrazu i dźwięku (złącze HDMI dostępne jest w dekoderach oznaczonych HD).

Czy mogę mieć telewizję JAMBOX w drugim pokoju?

Tak. W cyfrowej telewizji jest to możliwe posiadając kolejny dekoder. Ale nie martw się, że będziesz musiał płacić pełny abonament. Dzięki usłudze MULTIROOM możesz mieć dodatkowy dekoder w niższej cenie abonamentu. Ważne jest, że wszystkie programy jakie masz wykupione w podstawowej usłudze będziesz mieć dostępne na drugim dekoderze tylko przy opłacie miesięcznej za multiroom.

Czy będę otrzymywał rachunki/faktury?

Jesteśmy ekologiczni i nasi abonenci dostają e-rachunki. Rozliczenia za usługę telewizyjną będziesz otrzymywać co miesiąc na ekranie swojego telewizora.

Rozliczenia są dostępne, wchodząc za pomocą pilota do TV Panelu do sekcji rozliczeń. Bardzo wygodną funkcją jest także WebPanel dostępny z naszej strony www, w którym także możesz sprawdzić aktualny stan rozliczeń. Dodatkowo, jeśli na umowie podałeś swój adres email to co miesiąc będziesz otrzymywać link do dokumentu rozliczeniowego.

Jeśli jednak chcesz otrzymywać tradycyjne papierowe rachunki, to usługa taka jest dodatkowo płatna (koszt wg cennika).

Czy można wykorzystać kabel koncentryczny po starej kablówce?

Nie, telewizja JAMBOX korzysta z innej technologii.

Telewizja JAMBOX pracuje wykorzystując nowoczesne, w pełni cyfrowe okablowanie używane równocześnie do dostarczania sieci Internet i telefonii. To okablowanie, w pełni symetryczne z powodzeniem wystarczy aby dostarczać do Twojego mieszkania jednocześnie kilka kanałów w jakości HD, usługi wypożyczalni filmów (VOD), gry sieciowe a w przyszłości telewizje trójwymiarową (HD-3D). Są to sieci Next Generation Networks (NGN).

Jeżeli zainwestujesz w doprowadzenie kabla komputerowego w pobliże telewizora postaramy się w przyszłości sprawić aby dekoder JAMBOX stał się domowym centrum rozrywki i abyś mógł na nim odtwarzać filmy i słuchać muzyki zgromadzonej na swoich domowych komputerach.

Czy dekoder JAMBOX można kupić na własność?

Tak, jest taka możliwość.

Co się dzieje po zakończeniu umowy terminowej?

Umowa staje się normalną umową bezterminową z abonamentem wg cennika. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami dłużej.

Czy jest możliwość zmiany dekodera SD na HD?

Tak. Skontaktuj się z operatorem dostarczającym Ci telewizję JAMBOX a na pewno wskaże Ci metodę przejścia na jakość HD.

Czy będąc klientem kablówki JAMBOX muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Opłaty za usługi świadczone w ramach multimedialnej platformy JAMBOX nie zwalniają Państwa z wnoszenia obowiązkowych opłat z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Czy wszystkie programy telewizyjne nadawane są w jakości HD?

Kablówka JAMBOX reemituje sygnały telewizyjne i radiowe w takiej jakości w jakiej są one dostarczane nam przez nadawców programów. Obecnie tylko parę kanałów jest nadawanych w jakości HD ale wszyscy nadawcy zapowiadają w tym obszarze duże zmiany w najbliższym czasie. Oferta programowa telewizji JAMBOX jest stale rozbudowywana o nowe kanały w jakości HD. Warto też zaznaczyć, że nie tylko kanały możemy nadawać w HD, już dziś oferujemy także materiały HD w usłudze wideo na żądanie VOD.

Czy dekoder JAMBOX będzie współpracował z zestawem kina domowego?

Tak, dekoder JAMBOX można połączyć z zestawem kina domowego. Dekodery są wyposażone w analogowe wyjścia audio oraz w cyfrowe wyjście S/PDIF - wykorzystanie go do połączenia z zestawem kina domowego pozwoli Państwu cieszyć się wysoką jakością dźwięku w standardzie 5.1

Czy i na ile można zawiesić usługę (np. wakacje)?

Niestety nie ma możliwości zawieszenia usług.

Jakie urządzenia mogę podłączyć do dekodera JAMBOX?

Do dekodera, oprócz telewizora, mogą Państwo podłączyć magnetowid, zestaw kina domowego czy domowy zestaw audio.
Dekoder wyposażony jest w następujące złącza:

  • HDMI - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI
  • YPbPr (component) - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w analogowe wejście komponentowe (dla wysokiej rozdzielczości)
  • SCART - do podłączenia odbiornika telewizyjnego w wejściem SCART (Eurozłącze)
  • SCART - po podłączenia urządzeń dodatkowych (np. magnetowidu) wyposażonych w złącze SCART (Eurozłącze)
  • video-in - do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w wejście composite video
  • audio-in - do podłączenia analogowych torów (kanał prawy i lewy) audio do wejść stereo urządzeń audio
  • S/PDIF (optyczny i koncentryczny) - do podłączenie do cyfrowego toru audio w zestawie kina domowego lub w zestawie audio